Ostukorv  

 kaupa ostukorvis: 0

+372 5522018

 tööpäeviti: 12:00 - 15:00

vene eesti
Sissepääs klientidele
kasutajanimi 
parool 
Unustasite parooli?
 
  laiendatud otsing
kauba kategooriad:
 Uus
 GAURA Luxury
 Gaura Gold
 Kaelakeed
 Kõrvarõngad
 Käevõrud
 Sõrmused
 Ripatsid
 Prossid
 Mix-Ehted
 Mix-Ehted käevõrud
 Mix-Ehted kõrvarõngad
 Kinkekomplektid
 Kinkekarbid
 Kinkekaardid
 Jala käevõru
 Lastele
kogu tõde pärlidest:
  Pärli ajalugu
  Pärlite liigid
  Kuidas kasvatatakse pärleid
  Kuidas pärleid valida
  Pärlitest kaelakeede liigid
  Kuidas pärlite eest hoolitseda
  Üht-teist huvitavat...
 
Kuidas pärleid hooldada

Kuidas pärleid hooldada

Pärl ei talu kõrget temperatuuri, liigniiskust, eredat valgust ega saastatud õhku.

Pärl sisaldab orgaanilist ainet, mis võib kuivada või laguneda, seepärast on pärlil teatud eluiga. Hiljem ta tuhmub, mureneb ja laguneb. Õigel hoidmisel ei kaota pärl oma ilu paljude sadade aastate jooksul.

Et pärlid ei vananeks, on eelkõige vaja neid kanda. Kui inimene kas pidevalt või päris tihti neid kannab, siis puutuvad pärlid kokku higiga (higil on nõrgahappeline reaktsioon). See aeglustab tunduvalt vee eemaldumist ja aitab kaasa ketude lahustumisele, pärl ise aga säilitab oma sära. Pärlitest ehted vajavad erilist hoolt.

Pärleid tuleb hoida kuumenemise ja lahtise tule eest. Pärlitera sisaldab kaks protsenti vett, võib praguneda ja oma läike kaotada. Hoidke oma kalliskivi hapete, abrasiivi, aurude ja kosmeetikavahendite eest. Juveliirid „elustavad“ sageli pärleid nõrgas soolhappe- või äädikalahuses. Kui Te ostsite pärlikee, prossi või käevõru, ärge unustage, et pärliterad on moodustunud elusolendi – molluski kaasabil. Tema elu pole olnud asjatu, kui Te hindate ja hoiate tema lapsukest – kallihinnalist pärlitera.

Kodustes tingimustes puhastatakse pärleid nõrgas seebilahuses. Pärleid võib hõõruda ka kartulitärklisega, mis eemaldab liigse niiskuse ja mustuse.

Ei tohi hoida pärleid liiga niiskes või kuivas kohas, kaua ei tohi lasta neil olla päikese käes. Enne suplemist tuleb pärlid kaelast võtta. Tuleb vältida pärlitele lõhnaõli, õlisid või liimi sattumast. Samuti on soovitav teha sõlmekesi pärliterade vahele, et hoida neid üksteisega kokku puutumast. Pärliniiti on vaja vahetada iga 2 - 3 aasta tagant.
  üles edasi: Üht-teist huvitavat...  

Informatioon:
 Firmast
 Kvaliteet
 Garantii
 Tasumine ja kättetoimetamine
 Korduma Kippuvad Küsimused
 Registreerumine
 Kontakt
RAHA TAGASI GARANTII 
 
Copyright © 2008-2024