Ostukorv  

 kaupa ostukorvis: 0

+372 5522018

 tööpäeviti: 12:00 - 15:00

vene eesti
Sissepääs klientidele
kasutajanimi 
parool 
Unustasite parooli?
 
  laiendatud otsing
kauba kategooriad:
 Uus
 GAURA Luxury
 Gaura Gold
 Kaelakeed
 Kõrvarõngad
 Käevõrud
 Sõrmused
 Ripatsid
 Prossid
 Mix-Ehted
 Mix-Ehted käevõrud
 Mix-Ehted kõrvarõngad
 Kinkekomplektid
 Kinkekarbid
 Kinkekaardid
 Jala käevõru
 Lastele
kogu tõde pärlidest:
  Pärli ajalugu
  Pärlite liigid
  Kuidas kasvatatakse pärleid
  Kuidas pärleid valida
  Pärlitest kaelakeede liigid
  Kuidas pärlite eest hoolitseda
  Üht-teist huvitavat...
 
Kuidas pärleid valida

Kuidas pärleid valida

Pärlid kuuluvad kõige hinnalisemate vääriskivide hulka. Juba 6000 aastat teenivad nad inimest ehetena. Nemad ei vaja mingit töötlust, nemad näitavad oma hiilgust looduslikul kujul.

Kui Te olete otsustanud endale pärlid osta, siis ärge viivitage! Astuge kauplusesse, võrrelge pärlite liike, suurust ja omadusi, õppige leidma erisusi. Tutvuge kauplustes pakutava kauba kvaliteediga.

Kui Te olete otsustanud endale pärlid osta, siis ärge viivitage! Astuge kauplusesse,

Pärli kvaliteedi põhikriteeriumid on läige, paksus, kuju, suurus, samuti pärlmutterkihi värvus ja pinna siledus. Peamine faktor, mis määrab pärli kvaliteedi, on pärlmutterkihi paksus ja kvaliteet. See mõjutab pärlitera iga. Kui pärlmutterkihi paksus määrab pärlitera pikaealisuse, siis pärlmutri kvaliteet omakorda selle valgusepeegelduse võime. Ereda sära ja sädeluse tagab kvaliteetne paks pärlmutterkiht. Pärlmutri kvaliteedi määramisel pöörake tähelepanu valgust peegeldava helgi ühtlusele, mõranemisele ja ketendamisele, samuti pärlmutri paksusele sissepuuritud ava juures (kus pärlmutri kiht on õhem). Läige peab olema intensiivne. Kasvatatud pärl peaks seestpoolt kumama. Pärli läike eredust määrab valgus, mis peegeldub arvukates pärlmutrikihtides. Kvaliteetpärlis on terav kontrast kõige eredamalt särava osa, millele langeb valgus, ja varjusoleva külje vahel, mis loob kuulikese illusiooni pärli sees. Enne ostmist uurige pärleid kindlasti luminestsentslambi valguses ja veeretage peopesal läike ühtluse kontrollimiseks. Kõige parem on vaadata kivikest helehallil või valgel kangal, sest need värvid selgitavad välja pärli tõelise kvaliteedi. Mitte mingil juhul ärge tehke seda mustal riidel!

Pärli kvaliteedi põhikriteeriumid on...

Vähemtähtis pole ka pärli värvus. Sobitage endale (viige kaela või näo juurde) ja veenduge, et värvus harmoneerub teie jume ja juuste värviga. Tundke huvi, kas värvus on looduslik. Eriti puudutab see värvilist pärlitera (halli, helesinist, musta jt). Looduslikku värvi pärl on tihti hoopis kallim valgest pärlist, aga värvitud pärli hind on üsna madal. Kõige haruldasem ja ilusam valge pärl on roosaka varjundiga. Kreemikas (elevandiluu) pärl maksab vähem, sest seda kohtab sagedamini. Pärli hind sõltub suuresti värvuse intensiivsusest. Tumedama varjundiga pärl on kallim, kui sama, kuid veidi heledam kivi. Võib leida loomulike varjunditega värvilisi pärleid – valgeid, musti, halle, kuldseid, siniseid, roosasid ja rohelisi, kuid selleks tuleb veidi rohkem vaeva näha.

Vähemtähtis pole ka pärli värvus

Ärge unustage pärli defekte kontrollimast. Kuigi pärli omadused on kõige paremini näha heledal taustal, on defekte soovitav otsida tumedal taustal tugeva ja hajutatud valguse juures. Ideaalseid pärleid kohtab äärmiselt harva, ja tühiste defektidega võiks leppida, kui muud omadused (näiteks sära ja pärlmutri paksus) on oivalised. Eredalt säravad pärlid varjavad pinna defekte.

Pärli kujul on ka päris suur tähtsus. Eristatakse kolme terakuju: sümmeetrilist, ümarat ja barokset. Ümarpärleid kohtab kõige harvemini, seepärast on see väga nõutud kaup. Sümmeetriline pärl – kas piklik või pirnjas – maksab vähem oma ümaratest analoogidest. Barokkpärlitel on ebakorrapärane kuju, seepärast on need kõige odavamad.

ärli kujul on ka päris suur tähtsus.

Pärli suurusel pole pärli kujust väiksem tähtsus. Suuri kasvatatud pärleid kohtab harva, seepärast maksavad need rohkem. Pärl Akoya võib olla kuni 7 millimeetrise diameetriga ja on kallis. Pärli hind hakkab kiiresti kasvama, kui selle diameeter ületab 8 mm. Kauplustes küsige pärli suurust ja võrrelge ühesuguse kvaliteediga pärlite hinna erinevusi. Kahekordsed väiksematest pärliteradest helmed võivad paista kaelas sama ilusad, kuid maksta vähem, kui ühekordsed suuremast pärliterast tehtud helmed.

Veel üks tähtis faktor ehete valikul on pärliterade kvaliteedi ja suuruse valik, nende omavaheline sobivus helmestes.

Veel üks tähtis faktor ehete valikul on pärliterade kvaliteedi ja suuruse valik

Pärlite ostmisel on väga tähtis võtta teadmiseks kõik ülalnimetatud faktorid. Gradueeritud pärlid nõuavad ka hoolikat valikut. Pärliterade kombinatsioon mõjutab ehte hinda – ebaõnnestunult valitud pärliteradega helmed ei loo head muljet. Samuti veenduge selles, et kõik niidi taha lükitud pärlid oleksid täpselt keskele puuritud avadega ja asuksid ühetasaselt. Vastasel juhul näeb ehe välja lohakas, mis mõjutab negatiivselt selle hinda.

ВTeil tuleb tähelepanu pöörata ka muule: näiteks võib läige olla hea, aga ümarus mitte; pärl on ilus ja ümar, aga läige nõrk; läige ja värvus on normis, kuid pind pole puhas; kuju on ilus, kuid niidi taga olevatel pärliteradel pole omavahel harmooniat. Paljutki saab pärli kvaliteedist teada lihtsal vaatlemisel.

Kuidas eristada looduslikku, kasvatatud ja ehtsat pärli

Rahvalikud meetodid:

  • pillata pärl 30-50 sm kõrguselt siledale kõvale pinnale. Ehtne pärl hakkab hüplema oma tihke struktuuri tõttu nagu pingpongikuulike, samal ajal kui tehispärl üles peaaegu ei hüppagi
  • teha täiesti läbipaistmatu materjali (näiteks kangatüki) sisse ava, mis on veidi väiksem uuritava pärli diameetrist. Asetanud pärli avasse, viige see materjal valgusallika (100 vatise lambi) lähedale nii, et pärl jääks selle allika ja Teie vahele. Saab eristada võrdlemisi õhukest helenduvat pärlmutterkihti (kuni 2 mm) ja kultiveeritud pärli tumedat läitetuuma
  • kui asetada pärlitera tugevale magnetväljale, siis looduslik tera jääb liikumatuks, aga kultiveeritud pärlitera keerab end ja võtab teatud asendi (piki välja jõujooni)
  • esineb arvamus, et kasvatatud pärl ultraviolettkiirtes helendub kiirituse mõjul (fluorestseerub) rohekalt, aga looduslik sinakalt
  • läbi 10-kordse luubi pärliavasse (kui see on olemas) vaadates võib näha vahet tuuma ja pealiskihi peene tumeda riba näol – tähendab, Teie ees on kultiveeritud pärl
  • kasvatatud pärlis on ava ümber tihti näha kohad, kust killud on küljest tulnud (see on looduslikust pehmem).

Teaduslikud meetodid:

  • röntgenikiirte abil: korrektselt tehtud fotol on kasvatatud pärlil tavaliselt näha eraldisriba tuuma ja kasvatatud kihi vahel (kultiveeritud tuumata pärlil on näha keskel õõnsused)
  • radiograafi abil: kultiveeritud pärlil on tavaliselt näha eraldusjoon tuuma ja kasvatatud kihi vahel (tuumata pärlil on näha keskel õõnsused)
  • sukeldumise meetodil: pärlid lastakse vedelikku tihkusega 2,7 – ehtne pärl ei upu
  • mikroskoobiga: kasvatatud pärl ja looduslik pärl on soomuseline, imitatsioon (tehispärl) ei ole.

Avaldame siirast tunnustust projektile www.pearlamour.ru ja täname materjalide kasutamise võimaluse eest..
  üles edasi: Pärlikeede liigid   

Informatioon:
 Firmast
 Kvaliteet
 Garantii
 Tasumine ja kättetoimetamine
 Korduma Kippuvad Küsimused
 Registreerumine
 Kontakt
RAHA TAGASI GARANTII 
 
Copyright © 2008-2024